Archiv >> Prohlášení kolektivních vyjednavačů SOSaD o průběhu kolektivního vyjednávání PKS ČD, a.s. na rok 2011

Prohlášení kolektivních vyjednavačů SOSaD o průběhu kolektivního vyjednávání PKS ČD, a.s. na rok 2011Vážené kolegyně, vážení kolegové,
 
sdělujeme Vám, že dosud nedošlo ke sjednocení stanovisek všech vyjednávajících stran v rámci řádného kolektivního vyjednávání, které zákon k platnosti kolektivní smlouvy vyžaduje. Zástupci SOSaD vyzvali k pokračování kolektivního vyjednávání a odstranění sporných bodů. To bylo zaměstnavatelem a ostatními OC odmítnuto.
Generální rada SOSaD a FV SOSaD zavázaly kolektivní vyjednavače, aby nedopustili pokles úrovně parametrů podnikové kolektivní smlouvy (PKS) u ČD, a.s. na rok 2011 oproti stávající PKS na rok 2010 a zajistili rovné podmínky všech odborových centrál působících u Českých drah.
Kolektivní vyjednavači z ostatních OC bez naší účasti a mimo režim kolektivního vyjednávání dohodli faktické zhoršení podmínek zaměstnanců ČD, a.s, především v oblastech pracovní doby, mezd, pracovních podmínek aj.
Kromě toho je našemu svazu vnucováno ujednání zpracované podle našeho názoru na základě nejednotných a diskriminačních principů, která jsou v rozporu se zákoníkem práce.
 
Kolektivní vyjednavači za SOSaD považují za svou povinnost hájit zájmy nás všech.
 
Zprávu o stávající situaci kolem kolektivního vyjednávání u Českých drah, a.s. předkládáme nejen našemu firemnímu výboru, ale i Generální radě SOSaD, jejichž zasedání se uskuteční dne 16.12.2010. O výsledku Vás budeme okamžitě informovat a jejími rozhodnutími se budeme řídit.
 
Nadále máme bytostný zájem na uzavření kvalitní kolektivní smlouvy, která by byla i skutečně platná. Ujišťujeme Vás, že je naší snahou vyřešit tuto situaci ke spokojenosti všech členů SOSaD a zaměstnanců ČD.
 
V Praze dne 14.12.2010.
 
 
Za kolektivní vyjednavače SOSaD u Českých drah, a.s.     
 
                                                                                              Jan Kadečka v.r.    

| Autor: Jan Kadečka | Vydáno dne 15. 12. 2010 | 1125 přečtení | Počet komentářů: 19 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Čtenář:

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Vyhledávání

Vyhledat text

ÚŘEDNÍ HODINY ZV
18.02.2018:

PO   8:15-12:15 HOD

ÚT    8:15-12:15 HOD

ST    8:15-12:15 HOD

Code & design by TRISKELION Multimedia © 2007. Powered by phpRS