Archiv >> JEDNÁNÍ O PODNIKOVÉ KOLEKTIVNÍ SMLOUVĚ NA ČD, A.S. PRO PŘÍŠTÍ ROK ZAČÍNÁ…..

JEDNÁNÍ O PODNIKOVÉ KOLEKTIVNÍ SMLOUVĚ NA ČD, A.S. PRO PŘÍŠTÍ ROK ZAČÍNÁ…..Tak a je to tady, zaměstnavatel předložil dne 23. 9. 2010 podnikovou kolektivní smlouvu ČD, a.s. na rok 2011. Tím to dnem také začíná kolektivní vyjednávání o podobě nové podnikové kolektivní smlouvě ČD, a.s. na rok 2011. Kolektivní vyjednavači SOSaD jsou připraveni tvrdě hájit zájmy svých členů a proto buďme připraveni nato, že se to asi neobejde bez střetů se zaměstnavatelem a možná i pomluv některých odborových centrál jako tomu bylo loni, že brzdíme kolektivní vyjednávání nebo dokonce podepsání podnikové kolektivní smlouvy. Věřte tomu, že jsme si plně vědomi důležitosti podepsání podnikové kolektivní smlouvy ČD, a.s. na rok 2011, a právě proto chceme využít všechny zákonné prostředky k tomu, aby podniková kolektivní smlouva ČD, a.s. na rok 2011 byla co nejlepší i za cenu, že podpisu dojde třeba až 31. 12. 2010.

Vnímám, že dokument jako je podniková kolektivní smlouva, je se zájmem sledován našimi členy a všichni jste zvědaví, jakou podobu bude mít podniková kolektivní smlouva na příští rok. Pokusíme se umisťovat průběh kolektivního vyjednávání na naše webové stránky. Bohužel ne vždy to půjde zveřejňovat podrobné informace, tak Vás prosím o trpělivost.

A jakou podobu podnikové kolektivní smlouvy ČD, a.s. na rok 2011 zaměstnavatel předložil?  

Vzhledem k tomu, že návrh podnikové kolektivní smlouvy ČD, a.s. na rok 2011 byl zaměstnavatelem předložen teprve včera, nemáme ještě celý návrh přečtený, ale čeho se nedalo nevšimnout, je, že zaměstnavatel navrhuje 10% snížení tarifních mezd a zvýšení normy pracovní doby.

Zatím dohodnutý průběh:

5. října se sejdou kolektivní vyjednávači OC, aby připravili společný protinávrh podnikové kolektivní smlouvy ČD, a.s. na rok 2011 za všechny odborové svazy. Do té doby každý odborový svaz se seznámí s návrhem zaměstnavatele podnikové kolektivní smlouvy ČD, a.s. na rok 2011 a připraví si připomínky, které se zapracují za konkrétní svaz do protinávrhu.

11. října se dohodnutý protinávrh podnikové kolektivní smlouvy ČD, a.s. na rok 2011 ze strany odborových svazů předá zaměstnavateli.

19. října začíná první jednání na podobě podnikové kolektivní smlouvy ČD, a.s. na rok 2011.  


| Autor: Jan Kadečka | Vydáno dne 24. 09. 2010 | 1700 přečtení | Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Čtenář:

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Vyhledávání

Vyhledat text

ÚŘEDNÍ HODINY ZV
18.02.2018:

PO   8:15-12:15 HOD

ÚT    8:15-12:15 HOD

ST    8:15-12:15 HOD

Code & design by TRISKELION Multimedia © 2007. Powered by phpRS