Archiv >> místopředseda SOSaD a předseda firemního výboru SOSaD při ČD Cargo, a.s. p.Fojtík

místopředseda SOSaD a předseda firemního výboru SOSaD při ČD Cargo, a.s. p.Fojtík

Již nemůžeme dále mlčky přihlížet .......Již nemůžeme dále mlčky přihlížet

Od ustavujícího sjezdu SOSaD jsem se snažil, abychom se vyvarovali zbytečných útoků vůči OSŽ, neboť jsem si myslel, že je možno konstruktivně spolupracovat v zájmu zaměstnanců, které zastupujeme. Bohužel, po odvolání představenstva ČD Cargo, a.s., jsem nucen přehodnotit svůj postoj k vedení OSŽ, neboť je zřejmé, že se v zájmu svých osobních ambicí na odvolání ing.Bazaly aktivně podílelo. Pokud p.Žaluda v tisku sdělil, že důvodem odvolání vedení ČD Carga byly špatné hospodářské výsledky, jak je možné, že zaměstnanci nebyli informováni jaké kroky činila DR prostřednictvím p. Nekoly jako voleného zástupce zaměstnanců v DR?

Další důvod k údivu je překotné jmenování p. Bazgera do funkce provozního ředitele u ČD Cargo, a.s. Je zajímavé, že v době neustálého snižování počtu zaměstnanců je využit odborový funkcionář, odcházející do důchodu od ČD, a.s., a ihned nastoupí do vedoucí funkce u ČD Cargo, a.s.  P.Žaluda v tuto chvíli evidentně potřeboval všeho schopného a vůči své osobě loajálního člověka, jinak by přece mohl jmenovat některého z ředitelů PJ, kteří na rozdíl od p.Bazgera lépe splňují kvalifikační požadavky. Další důkaz o osobních zájmech členů OSŽ v DR ČD a.s. je jejich reakce na návrh na odvolání p.Žaludy, které mělo být na programu jednání DR dne 2.7.2010. Již předem patolízalsky vyjadřují p.Žaludovi podporu odborářů. Musím se tedy zeptat - kterých odborářů?
Pokud hovořím se zaměstnanci ČD a.s., tak neustále slyším obrovskou kritiku činnosti vedení ČD, která ve svých důsledcích vede ke ztrátě zaměstnání stovek našich kolegů odborářů za tichého přispění zástupců OSŽ v DR. Nejsem si vědom, že se za dobu svého působení v tomto orgánu někdy zeptali na názor zaměstnanců, které zastupují. Ze zákona jsou povinni podávat informace a to nejenom členům OSŽ, což chci zdůraznit. Pokud toto není důvod k tomu, aby zaměstnanci obou společností požadovali odvolání svých zástupců z DR a vyhlášení nových voleb, tak si asi nic jiného, než postupnou likvidaci železnice a svých pracovních příležitostí nezasloužíme.

Zdeněk Fojtík

 místopředseda SOSaD

| Autor: Jan Kadečka | Vydáno dne 02. 07. 2010 | 1095 přečtení | Počet komentářů: 43 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Čtenář:

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Vyhledávání

Vyhledat text

ÚŘEDNÍ HODINY ZV
18.02.2018:

PO   8:15-12:15 HOD

ÚT    8:15-12:15 HOD

ST    8:15-12:15 HOD

Code & design by TRISKELION Multimedia © 2007. Powered by phpRS